Живлення на озимих весною |

Рекомендації по внесенню живлення на озимих весною та закладання врожаю!

нехватка фосфора на пшенице

Вітаємо Вас шановні аграрії на сторінках агрономічного онлайн порталу  ІнфоАгро!

Ось і настав той час коли кожного виробника  сільськогосподарської продукції цікавить питання, живлення озимої пшениці, та як найефективніше підійти до отримання максимального результату.

Настав час об’їзду полів та прийняття рішень!

Ті з Вас, хто вже внесли азотне добриво по мерзлоталому ґрунті чи внесли сівалками могли спостерігати ситуацію, яка склалася з озимими в цьому році — в основному з зими рослини вийшли ослабленими, розрідженими, відсутнє кущіння, оскільки посіви були пізніми, а в зимовий період постійно змінювався температурний режим і кількість снігового покриву (Рис 1).

нехватка азоту озимі

На зображенні спостерігається явне вираження нехватка азоту для рослини. Хоча було внесено по мерзлоталому селітри в нормі 150 кг. Даний прояв нехватки азоту це є наслідком відсутності рухомого фосфору. А як відомо фосфор виконує функцію транспортера азоту та енергетичних процесів в рослині.

Також враховуючи таку низькі температури на початку березня 2016 року ми маємо  ситуацію коли вторинна коренева система ще не сформувалася чи тільки розпочала формувати свою систему. При погано сформовані кореневій систем рослина не може взяти поживні речовини з ґрунту при внесенні добрив по мерзлоталому чи сівалкою. Що в свою чергу призводить до неефективного використання добрив при внесені на весні.

Тому для виведення рослини зі стресу та ефективного відновлення вегетації рекомендується внесення легкодоступних листових добрив на основі нанокарбонатів.

Мінераліс Фосфор-Калій 1л + Мінераліс Магній 1 л +Нано-Мінераліс  0,05 л

А тепер коротко, що саме забезпечить дана схемка для рослини:

Мінераліс Фосфор-Кілій – рідке легко доступне фосфорно калійне добриво для листового живлення рослин. При внесенні даного добрива в нормі 1 л ми забезпечуємо рослинe рухомою фосфітною формою фосфору, що забезпечує рух азоту по рослині при низьких температурах, а від так забезпечується ефективне використання азоту який був внесений по мерзлоталому.

Другою важливою функцією фосфору являється стимулювання розвитку кореневої системи. На даний час ситуація на полі така, що в озимих сформована первинна коренева система чи починає формуватися вторинна коренева система. При низьких температурах та стресових умовах корева система формується дуже повільно. А від так при підвищенні температур коренева система буде сформована в верхніх шарах ґрунту, що в свою чергу призведе до того що в посушливі періоди вегетації рослині не буде звідки  брати продуктивну вологу, а від так матимемо морхле зерно з малою вагою тисячі насінин. Наше основне завдання сформувати повноцінну розгалужену кореневу систему, яка забезпечить в посушливу пору року продуктивною влагою з низьких шарів ґрунту. Для стимулювання розвитку кореневої системи й потрібний фосфор.

Наявність калію в препарату забезпечує рослину можливістю стійкості до заморозків та стресових ситуацій в березні.

Мікро-Мінераліс (Магній) — це інноваційне мікродобриво, призначене для компенсації дефіциту магнію в рослинах шляхом позакореневого підживлення.

Магній в нормі 1 л впливає на всі процеси в клітинах рослин, де відбувається передача хімічної енергії і її накопичення (фотосинтез, дихання, гліколіз і т.д.). Більше 300 ферментів активуються магнієм завдяки його специфічному зв’язуванню в комплекси. Магній також позитивно впливає на перенос і засвоєння фосфору. При внесені даного препарату весною рослина більш ефективно вловлює квант сонця та перетворює його в енергію що сприяє швидшому виходу зі стресу, збільшення коефіцієнта роботи хлоропластів та розвитку кореневої системи.

На ранніх етапах розвитку рослин, Нано-Мінераліс в нормі 50 млг, збільшує кореневу систему в 3-5 рази, що в свою чергу збільшує площу харчування. Позакореневе обробка мікродобривом Нано-Мінераліс забезпечить збалансоване харчування рослини, допоможе впорається з наслідками кліматичного і пестицидного стресу, сприяє отриманню високих врожаїв з відмінними якісними показниками.

Використовуючи дану схему обробітку ми отримуємо:

  • Стимулювання розвитку кореневої системи
  • Виведення рослини з стресу
  • Збалансованість живлення рослини та ефективного використання мінерального живлення по мерзлоталому
  • Закладання високого потенціалу врожаю. Використовуючи зазначену схему живлення середня прибавка урожаю 2-3центнери з гектара.

А тепер трохи фінансової сторони. Вартість обробітку становитиме:

Мінераліс Фосфор-Калій норма внесення 1 л – 71 грн/га

Мінераліс Магній норма внесення 1 л  — 60 грн/га

Нано-Мінераліс 0,05 л – 90 грн/га

Вартість обробітку 1 га становитиме 211 грн/га.

При наявності запитань чи потреби в консультації з приводу живлення озимих чи замовлення продукції звертайтеся за телефонами:

050-984-91-36

068-442-52-70